Lubelscy koszykarze pokonali Polpharmę

img 20201227 214747 2020 12 30 202340

Udanie zakończyli rok koszykarze Pszczółki Startu Lublin. Wicemistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 100:91.

Pierwszą kwartę lubelski zespół wygrał 24:19, a do przerwy prowadził 49:38. W trzeciej odsłonie podopieczni trenera Davida Dedka jeszcze powiększyli przewagę i przed ostatnią kwartą wygrywali 74:59. Ostatecznie gospodarze zmniejszyli trochę rozmiary porażki. Najwięcej punktów dla Startu zdobyli: Borowski – 22, Dziemba – 18, Laksa – 15 i Szymański – 13.

– O sukcesie zadecydowała gra zespołowa. Dobrze dzieliliśmy się piłką. Na początku wykorzystywaliśmy przewagi pod koszem, później zaczęły nam wpadać rzuty za trzy punkty – mówił po spotkaniu Roman Szymański.

To 13. wygrana lubelskiej drużyny, która kolejny mecz rozegra już w sobotę, 2 stycznia, a jej rywalem będzie Stal Ostrów Wielkopolski.