Porażka koszykarzy Pszczółki Startu Lublin w Zielonej Górze

img 20201107 201931 2020 12 03 200502

Koszykarze Pszczółki Startu Lublin przegrali wyjazdowe spotkanie Ekstraklasy z mistrzem Polski Zastalem Zielona Góra 75:90.

Lubelski zespół, w którym nie było już Amerykanów Armaniego Moora i Lestera Medforda, z którymi zostały rozwiązane kontrakty, zwłaszcza w pierwszej części nawiązywał walkę z przeciwnikiem, który odniósł już 13. zwycięstwo w sezonie. Ostatnia minuta drugiej kwarty sprawiła jednak, że w połowie spotkania Start przegrywał 42:49. Potem gospodarze powiększali różnicę, a największą przewagę uzyskali na koniec spotkania.

Najwięcej punktów dla Startu rzucili: Laksa – 20, Sharma – 16, Łączyński – 12 oraz Dorsey-Walker i Dziemba – po 11.

To piąta porażka lubelskiej drużyny w tym sezonie. Zespół Pszczółki Start wygrał do tej pory 9 spotkań. Zastal ma imponujący bilans – 13 zwycięstw i 1 przegraną.