Pszczółka lepsza ode Enei w akademickich derbach Lublina i Poznania

iu9e9887 2020 12 05 185510

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały z Eneą AZS Poznań 83:63 w 10. kolejce Ekstraklasy.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Poznań, 05.12.2020, fot. Wojciech Szubartowski

Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Do przerwy to rywalki prowadziły pięcioma punktami. W trzeciej i czwartej kwarcie lubelska drużyna zagrała jednak solidniej w obronie i bardziej zespołowo w ataku. Gospodyniom zaczęły też wpadać rzuty trzypunktowe, których zabrakło w pierwszej części.

Z ostatecznego rozstrzygnięcia zadowolony był trener „Pszczółek” Krzysztof Szewczyk:

Zdaniem szkoleniowca ekipy z Poznania Grzegorza Zielińskiego, drużyna przyjezdna nie wytrzymała intensywności meczu:

– Druga połowa była dużo lepsza, grałyśmy lepiej w obronie, więcej trafiałyśmy. Dobrze, że wszystkie mogłyśmy zagrać. Teraz musimy się skupić na kolejnym meczu – mówiła skrzydłowa Olga Trzeciak.

Najwięcej punktów dla Pszczółki zdobyły O’Neill – 21, Bertsch – 19 i Pavel – 10.