Ekstraklasa koszykarzy: siódma porażka Pszczółki Startu Lublin

img 20210110 204001 2021 01 24 195622

Siódmej porażki w rozgrywkach ekstraklasy doznali koszykarze Pszczółki Startu Lublin. W 23. kolejce Basket Ligi podopieczni trenera Davida Dedka przegrali na wyjeździe z WKS-em Śląskiem Wrocław 77:91.

Grający wciąż bez Sherrona Dorsey-Walkera goście prowadzili przez niespełna pięć pierwszych minut spotkania, jednak już pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 22:17, a po dwudziestu minutach spotkania czerwono-czarni przegrywali różnicą aż 14 punktów. W drugiej połowie Śląsk ani na moment nie pozwolił lubelskiej ekipie na złapanie kontaktu i zasłużenie odniósł szesnaste w sezonie zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla Pszczółki Startu zdobyli Devin Searcy – 21, Martins Laksa – 13 i Kacper Borowski – 12.

W przyszłą niedzielę w kolejnym meczu ekstraklasy lubelski zespół podejmie GTK Gliwice.