Koszykarski dreszczowiec w Lublinie. Zwycięstwo Pszczółki w ostatniej sekundzie dogrywki [ZDJĘCIA]

pszczolka 2021 01 09 200428

W 15. kolejce Energa Basket Ligi kobiet koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały po dogrywce zespół PolskiejStrefyInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 79:78.

Lubelskie koszykarki przez większość spotkania prowadziły kilkoma punktami, jednak straciły szansę na zwycięskie zakończenie meczu bez dogrywki po kontrowersyjnej sytuacji w ostatniej minucie zasadniczego czasu gry. Po czterech kwartach na tablicy widniał wynik 68:68.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski

Przez większość dogrywki gra była wyrównana, jednak lublinianki pod sam koniec włączyły „piąty bieg”. 22 sekundy przed zakończeniem spotkania Pszczółki prowadziły jeszcze trzema punktami, ale w ciągu kilkunastu następnych sekund gorzowianki nie tylko wyrównały, ale uzyskały przewagę jednego punktu. Zwycięstwo lubliniankom dał rzut Portorykanki Jennifer O’Neill równo z końcowym gwizdkiem.

Punkty dla lublinianek zdobyły: O’Neill 22, Bertsch 20, Fassina 19, Milazzo 8, Sklepowicz 5, Pavel 3, Poboży 2.

Spotkanie miało spore znaczenie dla układu tabeli i jego wynik może w przyszłości zadecydować o tym, który z zespołów po fazie zasadniczej znajdzie się w czołowej czwórce rozgrywek.

Lublinianki obecnie zajmują czwartą lokatę w tabeli, a Enea Gorzów Wielkopolski jest piąta.