Zwycięska passa lubelskich koszykarek przerwana. Mistrz Polski za silny dla Pszczółki

iu9e9846 2021 01 03 192403

Pierwszą ligową porażkę od 28 października i ogółem czwartą w obecnych rozgrywkach odniosły koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Pszczółki po niezłym spotkaniu przegrały w Gdyni z mistrzem Polski VBW Arką 78:85, przegrywając do przerwy 42:44.

O porażce zdecydowała słaba w wykonaniu lublinianek trzecia odsłona meczu. Doświadczony zespół z Trójmiasta wykorzystywał wszystkie błędy przyjezdnych, zdecydowanie lepiej radził sobie w walce na tablicach i utrzymywał bezpieczny dystans.

Dla gdynianek 27 punktów rzuciła litewska silna skrzydłowa Laura Miškiniene. Po stronie gości tyle samo punktów uzyskała amerykańska środkowa Morgan Bertsch. Poza tym punkty dla lublinianek zdobywały: Poboży 14, O’Neill 10, Fassina 8 Milazzo 8, Sklepowicz 5, Pavel 4.

Liderem tabeli jest Arka Gdynia, która ma komplet zwycięstw po 11 rozegranych meczach. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest na 5. miejscu i traci do gdynianek 4 punkty.