Koszykówka: efektowna wygrana lubelskich Pszczółek [ZDJĘCIA]

bq8v9945 2021 02 19 205148

Trzynaste zwycięstwo w sezonie odniosły koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W 20. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka rozgromiły GTK Gdynia 92:52.

Mecz w hali MOSiR-u przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie oglądał Józef Kufel:

Każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo lubelskiej drużyny w starciu z ostatnią ekipą w tabeli byłby niespodzianką. Do niej jednak nie doszło. Akademiczki przystąpiły do meczu skoncentrowane i już w pierwszej kwarcie – wygranej 23:6 – wybiły rywalkom z głów marzenia o korzystnym rezultacie. Do przerwy Pszczółki prowadziły już różnicą 23 punktów, dzięki czemu w drugiej połowie w większym niż zwykle wymiarze czasowym mogły zaprezentować się zawodniczki rezerwowe, dając wytchnienie pierwszopiątkowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS – GTK Gdynia

Ostatecznie lublinianki wygrały 92:52, a najwięcej punktów w ekipie gospodyń zdobyły Amerykanka  Morgan Bertsch i Włoszka Martina Fassina po 16 oraz Klaudia Niedźwiedzka -14.

– Znakomicie zaczęłyśmy spotkanie. Ciężko pracowałyśmy w obronie i ataku. To sukces całej drużyny. Była naprawdę fantastyczna atmosfera – mówiła po meczu Martina Fassina.

Pokonując GTK Gdynia Pszczółka uczyniła kolejny krok w kierunku trzeciego miejsca w tabeli przed fazą play-off. Do zrobienia pozostały jeszcze dwa ostatnie: wyjazdowy mecz z Eneą AZS-em Poznań i domowe starcie ze Ślęzą Wrocław.