Suzuki Puchar Polski: Pszczółki w półfinale

bq8v0163 2021 03 05 194951

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin otrząsnęły się po dwóch ligowych porażkach z rzędu i w ćwierćfinale turnieju Suzuki Pucharu Polski rozgrywanego w Gdyni pokonały PolskąStrefęInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 70:66.

Początek spotkania nie zwiastował sukcesu lubelskich akademiczek, które po pierwszej kwarcie przegrywały 12:19, a po dwudziestu minutach traciły do rywalek 9 punktów. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka koncertowo rozegrały jednak trzecią kwartę – zwycięstwo 22:9, dało im 4-punktową przewagę przed decydującą odsłoną spotkania. Lublinianki nie wypuściły prowadzenia z rąk do samego końca, dzięki czemu w jutrzejszym półfinale o 18:00 zmierzą się z gospodyniami imprezy – VBW Arką Gdynia.

Najwięcej punktów dla Pszczółki zdobyły dziś Fassina – 19, O’Neill – 16 i Bertsch – 14.