Wygrana lubelskich koszykarzy w Bydgoszczy

img 20210131 212509 2021 03 18 205927

Koszykarze Pszczółki Startu Lublin pokonali w Bydgoszczy tamtejszą Astorię 92:89 w przedostatnim meczu rundy zasadniczej ekstraklasy. Tym samym na pewno nie przystąpią do fazy play-off z ósmej pozycji i nie zmierzą się ze zdecydowanym liderem tabeli Zastalem Zielona Góra.

Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Pierwszą kwartę Start wygrał 35:27, a do przerwy prowadził 53:49. Po trzech kwartach lubelski zespół miał trzy punkty przewagi, ale na początku czwartej odsłony Astoria wyszła na prowadzenie. Ostatecznie to jednak lubelski zespól cieszył się ze zwycięstwa. Najwięcej punktów rzucili: Dorsey-Walker – 23, Davis – 19,  Ware – 15 i Searcy – 14.

Na zakończenie rundy zasadniczej Pszczółka Start w sobotę zmierzy się w Lublinie z Zastalem Zielona Góra.