Pszczółka Start lepsza od Stali. W ćwierćfinale jest remis

img 20210320 202818 2021 04 02 224107

Koszykarze Pszczółki Startu Lublin wygrali w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą Stalą 100:94 w drugim ćwierćfinałowym meczu o mistrzostwo Polski. Tym samym wyrównali stan rywalizacji play-off  na 1:1.

Spotkanie było niezwykle zacięte. Do przerwy lubelska drużyna przegrywała zaledwie 53:54, a przed rozpoczęciem ostatniej kwarty traciła do gospodarzy tylko 2 punkty. W końcówce Start uzyskał niewielką przewagę, a w ostatnich sekundach dzięki skutecznie wykonywanym rzutom wolnym nie dał sobie odebrać wygranej.

Dwa dni wcześniej lubelska drużyna przegrała wysoko ze Stalą. Trener Pszczółki Startu, David Dedek mówił o tym co udało się poprawić w porównaniu z pierwszym spotkaniem: – Kluczowe było na pewno to, że przeciwnicy mniej zbierali w ataku, natomiast my w swoim ataku wygospodarowaliśmy więcej sytuacji na otwarte rzutu. Lepiej graliśmy w ataku. To są rzeczy, które zadecydowały o zwycięstwie w tym meczu. Wydaje mi się, że udało nam się wyciągnąć odpowiednie wnioski i zagrać na poziomie, który nam pozwolił wygrać z drużyną, która jest po prostu fantastyczna.

Najwięcej punktów dla Startu zdobyli: Martins Laksa 22, Devin Searcy 20 i Sherron Dorsey-Walker 16.

Teraz rywalizacja przenosi się do Lublina. Kolejne spotkania zostaną tam rozegrane 6 i 8 kwietnia. Do półfinału awansuje drużyna, która odniesie trzy zwycięstwa.