Lubelscy koszykarze wciąż bez zwycięstwa

kra 5891 2021 09 09 202947

Koszykarze Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin nadal bez zwycięstwa w rozgrywkach ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez trenera Dawida Dedka w meczu 2. kolejki przegrała na wyjeździe z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk 62:66.

Pierwsza kwartę Start wygrał 18:14. W drugiej miał kilkupunktową przewagę, ale fatalna końcówka sprawiła, że do przerwy lubelska drużyna przegrywała 36:40. Po trzech kwartach było 47:47. W ostatniej odsłonie początkowo prowadzili goście, ale później inicjatywę przejęli koszykarze beniaminka. Po błędach lubelskiego zespołu ich przewaga wzrosła do 6 pkt. W końcówce Start doprowadził do stanu 62:63, ale nie zdołał już odwrócić losów rywalizacji.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Carter 12, Taylor, Dziemba i Jeszke po 7, Davis, Lamb i De Cosey po 6, Szymański i Kostrzewski po 4 oraz Pelczar 3.

W następnym spotkaniu Start 19 września zmierzy się u siebie z Kingiem Szczecin.