Lubelskie koszykarki z awansem do fazy grupowej Pucharu Europy. Drugie zwycięstwo nad Spartakiem

kra 2977 2021 09 30 191011

Koszykarki Pszczólki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin awansowały do fazy grupowej Pucharu Europy. W rewanżowym meczu rundy kwalifikacyjnej akademiczki wygrały na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa 73:69. Pierwsze spotkanie w Lublinie zakończyło się zwycięstwem Pszczółek 62:61.

Rewanż rozpoczął się fatalnie dla lubelskiego zespołu, który przegrał pierwsza kwartę 10:22, ale w kolejnej odsłonie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka prawie odrobiły straty i do przerwy przegrywały 36:39. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 18:18, a w ostatniej części akademiczki triumfowały 19;12 i zapewniły sobie awans.

Najwięcej punktów zdobyły: Smalls 22. Mack 15 i Fassina 13.

W fazie grupowej lubelska drużyna zmierzy się z tureckim Mersin Yenisehir, białoruskim BC Horizont Mińsk Region oraz PolskaStrefaInwestycji AZS AJP Gorzów