Fatalnego początku sezonu ciąg dalszy. Lubelski Start nie sprostał Twardym Pienikom

pierniki 2021 10 15 231940

Kolejny nieudany mecz koszykarzy Polskiego Cukru Pszczółki Startu Lublin. Podopieczni trenera Davida Dedka doznali szóstej w sezonie porażki przegrywając na własnym parkiecie z Twardymi Piernikami Toruń 83:85.

Początek meczu nie zapowiadał niepowodzenia gospodarzy. Start wygrał pierwszą kwartę 27:13, a do połowy drugiej zdawał się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Potem jednak inicjatywę przejęli rywale, którzy już przed przerwą wyszli na trzy punktowe prowadzenie. Przewaga torunian w pewnym momencie sięgnęła nawet 11 punktów. Czerwono-czarni zebrali się jeszcze w sobie, doprowadzając do wyrównanej końcówki, z której to jednak ekipa gości wyszła zwycięsko.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin – Twarde Pierniki Toruń

Start bardzo obiecująco rozpoczął spotkanie. Co wydarzyło się potem? – Mieliśmy przestój w drugiej kwarcie i części trzeciej, ale każdy, kto wyszedł na boisko, się starał. Dotychczasowe przegrane podcięły nam jednak trochę skrzydła i brakuje nam pewności siebie. I myślę, że to jest powód, dlaczego nie mamy lepszej skuteczności w ataku – mówi trener lubelskiej drużyny David Dedek.

Najwięcej punktów dla lubelskiego zespołu zdobyli: Dziemba 18, Lamb 15 i Taylor 14.

Z dotychczasowych siedmiu spotkań Start wygrał tylko jedno.