Pszczółki pokonały BC Polkowice

pm azs 211121 053 2021 11 22 110021

Koszykarki Pszczółki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin nadal z kompletem zwycięstw w rozgrywkach ekstraklasy. W meczu 7 kolejki akademiczki wygrały z BC Polkowice 75:72.

Pszczółki do przerwy prowadziły 41:27, ale w trzeciej kwarcie drużyna z Polkowic zaczęła niwelować straty, aby w ostatniej części meczu, na niespełna 4 minuty przed końcem, wyjść po raz pierwszy na prowadzenie 64:62. Lublinianki jednak nie poddały się, odzyskały prowadzenie i to one cieszyły się z wygranej.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – BC Polkowice

Tak spotkanie podsumowała Zuzanna Sklepowicz: – Pierwsza połowa była naprawdę bardzo dobra, miałyśmy plan na Polkowice, a przede wszystkim miałyśmy fenomenalną skuteczność w ataku. W drugiej połowie dogoniły nas, ale wygrałyśmy to spotkanie i to jest najważniejsze.

Postawę swoich podopiecznych komplementuje trener Pszczółki Krzysztof Szewczyk: – Mieliśmy swój plan na ten mecz i do pewnego momentu działał on wyśmienicie. Później w drugiej połowie szczególnie Alicja Grabska zagrała wyśmienite zawody i musieliśmy trochę zmienić nasz defence. Ale koniec końców wybroniliśmy najważniejsze akcje, które mieliśmy wybronić, i z tego się cieszymy.

Najwięcej punktów rzuciły: Smalls – 29, Mack – 21 i Stanacev – 14.

Akademiczki prowadzą w tabeli z 6 zwycięstwami.