Uczniowie wyśpiewali poezję. Konkurs „Na Strunach Poezji” rozstrzygnięty

poezja 251121 033 2021 11 25 165726

Koncert Galowy w Zespole Szkół im. Władysława Grabskiego w Lublinie zakończył tegoroczną 11. edycję Ogólnopolskiego Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”.

Nagrodami głównymi były statuetki: Złote, Srebrne i Brązowe Nuty Poezji oraz Dzwoneczek Czechowicza za wykonanie utworu poety związanego z Lublinem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: XI Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej „Na Strunach Poezji”

– 11. edycja konkursu przebiegła w trudnych reżimowych warunkach – mówi członek jury, prof. Rafał Szczerbakiewicz z UMCS. – W takiej formie wirtualnej oglądaliśmy kandydatów, ale fantastyczne jest w ogóle to, że dzieciaki w dalszym ciągu chcą śpiewać, że wybierają ten poetycki repertuar, że kombinują, eksperymentują z formą muzyczną i oczywiście trochę mniej było tych zgłoszeń, bo utrudniają tutaj warunki po prostu w jakich obecnie wszyscy żyjemy. Oni nie poczekają, oni rosną i oni w dalszym ciągu chcą coś robić ze swoim talentem muzycznym.

W tym roku w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Maja Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie, II miejsce – Ewelina Matejko ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu, III miejsce nie zostało przyznane. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Szczygielska ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Kacper Skóra z zespołem z Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie, II miejsce – Julia Nowacka reprezentująca Chełmską Szkołę Rocka, a III miejsce – Zuzanna Stanoch z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Wyróżnienia otrzymali: Nikola Wojciechowska z SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie, Paulina Tudruj z Państwowych Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Iga Rejmak reprezentująca MDK „Pod Akacją”, Monika Izdebska z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie oraz Dominik Poroch z Bursy Szkolnej nr 5 w Lublinie.

Jury postanowiło przyznać Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu z tekstem lubelskiego poety Józefa Czechowicza „Dzwoneczek Józefa Czechowicza” Julii Nowackiej reprezentującej Chełmską Szkołę Rocka.

Gościem specjalnym koncertu była wokalistka Natalia Marczuk, która nagrała minialbum w ramach projektu Polskiego Radia Lublin „Studio Lublin”.

CZYTAJ: Natalia Marczuk z pierwszym minialbumem nagranym w Studio Lublin

AŁop / opr. GRa

Fot. Piotr Michalski, zs1.lublin.eu

 

Exit mobile version