Już ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie przedsiębiorcom działającym w gminach, które były objęte stanem wyjątkowym.
CZYTAJ: Rekompensaty dla przedsiębiorców z gmin objętych stanem wyjątkowym
Właściciele stoków narciarskich z województwa lubelskiego są gotowi do sezonu. Czekają tylko na ujemne temperatury. Narciarzom przydadzą się grubsze portfele, bo za karnety i sprzęt z wypożyczalni trzeba będzie zapłacić więcej niż rok temu.
CZYTAJ: Stoki w regionie gotowe, brakuje tylko mrozu. Narciarze muszą liczyć się ze wzrostem cen
Szachownica ofiarowana Zygmuntowi III, złoty łańcuch z grobu jego żony Konstancji Austriaczki, czy najcenniejsza staropolska moneta – studukatówka Zygmunta III. Poza tym klejnoty, meble, numizmaty, zegary i wiele innych unikatowych skarbów z Zamku Królewskiego na Wawelu dotarło do Lublina.
CZYTAJ: Uczta historyczna na Zamku Lubelskim. Do muzeum dotarły królewskie skarby z Wawelu
Policja wyjaśnia sprawę śmiertelnego postrzelenia psa w miejscowości Tarnawatka – Tartak. Doszło do tego na oczach właściciela. Bąbel, bo tak na imię miał pies, to adoptowany 1,5 roku temu szczeniak ze schroniska w Celestynowie.
CZYTAJ: Śmiertelne postrzelenie psa przez myśliwego. Sprawcy grozi do trzech lat więzienia
Osiemnaście barokowych rzeźb ołtarzowych można oglądać na wystawie w Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Ekspozycja przedstawia anioły, uskrzydlone główki anielskie i ponadnaturalnej wielkości figurę Chrystusa wstępującego do nieba.
CZYTAJ: Barokowe rzeźby po renowacji. Zjawiskowa wystawa w Muzeum KUL [ZDJĘCIA]
Takiego podejścia do badania rynku zatrudnienia jeszcze w Polsce nie było. W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie powstała metoda scenariuszowa, która bada zapotrzebowanie na zawody w oparciu o przewidywanie długofalowych trendów. Z jej twórcą, Andrzejem Danilkiewiczem, rozmawia Iwona Kosior.
Fundacja Benedyktyński Zakątek rozpoczęła realizację projektu „Rozgrzewamy Polskie Serca”. Dzięki grantowi przyznanemu przez Fundację PGNiG imienia Ignacego Łukasiewicza podopieczni z ośrodka prowadzonego przez Siostry Benedyktyński Misjonarki w Puławach mogą poznać czasy rodziny Czartoryskich.
CZYTAJ: Puławy: podopieczni Benedyktyńskiego Zakątka poznają historię poprzez wyjątkowe warsztaty
Program prowadził Ryszard Majewski.
Fot. Straż Graniczna Twitter