Konkursy „Pszczoły znam i o nie dbam” oraz „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy” rozstrzygnięto w Lublinie.
Największą wiedzą o pszczołach i pszczelarstwie wykazał się Jan Rodziewicz ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Hrubieszowie, który zajął pierwsze miejsce w konkursie: – Dowiedziałem się różnych rzeczy o pszczołach. Bez nich nie byłoby życia. Pszczoły zapylają kwiaty, dzięki czemu mamy co jeść.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Rozstrzygnięcie konkursu „Pszczoły znam i o nie dbam”
ZOBACZ ZDJĘCIA: Ogłoszenie wyników konkursu „Tajemniczy Ogród Dla Pszczół I Dzikich Zapylaczy”
– Musimy zachęcać młodych do pszczelarstwa – podkreśla członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak. – Proszę zwrócić uwagę, jaka jest struktura wiekowa pszczelarzy. Z całym szacunkiem, to raczej są poważniejsi mężczyźni. Jest kilka kobiet, ale w większości to starsi mężczyźni. Musimy pamiętać o tym, żebyśmy mieli komu przekazywać tę wiedzę. Musimy mieć wykształcone młode pokolenie, które będzie przekazywało tę wiedzę i dalej interesowało się pszczołami.
W drugim konkursie „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy” pierwsze miejsce zajęła Anna Kot z Międzyrzeca Podlaskiego.
MaK / opr. WM
Fot. Piotr Michalski