Koszykówka: osłabiona Pszczółka wyraźnie lepsza od lidera

img 20211219 213546 2021 12 29 232649

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wysoko pokonała na wyjeździe zespół 1KS Ślęza Wrocław 86:63 (23:6, 17:15, 26:17, 20:25) w spotkaniu 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Akademiczki sprawiły miłą niespodziankę, zwyciężając mimo problemów kadrowych dotychczasowe liderki tabeli.

Pszczółki rozpoczęły znakomicie, wygrywając pierwszą kwartę 23:6. W drugiej też były lepsze od rywalek i do przerwy prowadziły aż 40:21, a przed rozpoczęciem ostatniej części było 66:38. W czwartej kwarcie lubelski zespół kontrolował przebieg wydarzeń.

Lubliniankom w wygranej nie przeszkodziło osłabienie kadrowe. Na mecz do Wrocławia nie pojechała bowiem najlepiej dotychczas punktująca w zespole Kamiah Smalls. Z powodu infekcji zabrakło też podkoszowych: Ivany Jakubcovej i Natalii Kurach.

Punkty dla lublinianek zdobyły: Klaudia Niedźwiedzka 21, Martina Fassina 19, Natasha Mack 14, Aleksandra Stancev 11, Emilia Kośla 8, Aleksandra Kuczyńska 5, Zuzanna Sklepowicz 3, Wiktoria Duchnowska 3, Olga Trzeciak 2.

W kolejnym spotkaniu Pszczółka w niedzielę 2 stycznia zmierzy się u siebie z GTK Gdynia.