Koszykarze Startu wciąż bez domowego zwycięstwa [ZDJĘCIA]

bq8v5622 2021 12 30 193534

Koszykarze Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin nadal bez zwycięstwa na własnym boisku w rozgrywkach ekstraklasy. W meczu otwierającym 17. kolejkę lubelski zespół przegrał z Grupą Sieleccy Czarni Słupsk 81:82.

Po pierwszej połowie Start prowadził 50:43, ale w trzeciej  kwarcie przechodził kryzys i rywale wyszli nawet na prowadzenie,  jednak ostatecznie przed rozpoczęciem ostatniej odsłony lubelski zespół wygrywał 69:66. W czwartej kwarcie trwała zażarta walka o zwycięstwo. Na 7 sekund przed końcem podopieczni trenera Tane Spaseva po rzucie Wilsona prowadzili 81:80. Goście zdołali jednak odpowiedzieć trafieniem Lewisa, a rzut Melvina w ostatniej sekundzie był niecelny i dziewiąta porażka Startu u siebie stała się faktem.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin – Czarni Słupsk

Straconej szansy żałował Roman Szymański: – Oczywiście bardzo staraliśmy się wygrać to spotkanie, niestety drużyna ze Słupska okazała się na finiszu lepsza.

Najwięcej punktów zdobyli: Scott 25 i Melvin 17. Sytuacja lubelskiej drużyny jest coraz trudniejsza. W 17 spotkaniach odniosła ona zaledwie 3 zwycięstwa.