Pszczółki lepsze od Polskich Przetworów Basket 25 Bydgoszcz

img 20211219 214118 2021 12 19 220741

Na zakończenie 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały zespół Polskich Przetworów Basket 25 Bydgoszcz: 90:74.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz

Akademiczki od początku dominowały na parkiecie po każdej kwarcie powiększając przewagę. Przed ostatnią odsłoną meczu prowadziły już różnicą 19 punktów i tylko kataklizm mógłby im odebrać wygraną. Do niego jednak nie doszło, dzięki czemu lublinianki cieszyły się z siódmego w sezonie zwycięstwa.

– Spełniliśmy założenia przedmeczowe. Zagrałyśmy bardzo dobry defence, co pozwoliło nam na przewagę punktową i spokojne wygranie tego meczu – mówi Emilia Kośla:

– Szczególnie w pierwszej połowie była solidna, agresywna defensywa – mówi szkoleniowiec Pszczółek Krzysztof Szewczyk:

Najwięcej punktów dla drużyny trenera Krzysztofa Szewczyka zdobyły: Smalls – 23, Jakubcova – 18, Mack – 14 i Stanacev – 13.

W środę akademiczki na wyjeździe rozegrają wyjazdowy mecz 1/16 finału Pucharu Europy. W starciu z francuskim Tarbes będą bronić 17-punktowej zaliczki z pierwszego spotkania.

Wcześniej w hali MOSiR-u odbył się 27. mecz Słodkich Serc, w którym koszykarze AZS-u UMCS-u Start II Lublin wygrali z AZS-em Politechniką Opolską 91:89.

Podczas meczu zebrano ponad tonę słodyczy, które zostaną przekazane domom dziecka w ramach naszej radiowej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Mecz Słodkich Serc