Wyjazdowa porażka Pszczółek

pm azs 211121 078 2021 12 11 193730

Po przerwie związanej z zakażeniami koronawirusem do gry o ligowe punkty wróciły koszykarki Pszczółki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. W 10. kolejce ekstraklasy akademiczki przegrały na wyjeździe po dogrywce z CTL Zagłębiem Sosnowiec 86:89.

Lublinianki do przerwy przegrywały 31:26, ale w trzeciej kwarcie przejęły inicjatywę i przed rozpoczęciem ostatniej odsłony wygrywały różnicą 12 punktów. Tutaj jednak nastąpił dramat, bo lublinianki przez ponad 6 minut nie zdobyły żadnego punktu, co pozwoliło Zagłębiu wrócić na prowadzenie. Ostatecznie po 40 minutach był remis 75:75 i do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka, W niej lepsze okazały się gospodynie.

Najwięcej punktów dla Pszczółki rzuciły: Smalls – 33, Mack – 17 i Jakubcova – 16. To druga porażka akademiczek w tym sezonie.