Koszykówka: porażka Pszczółek w meczu na szczycie

bq8v5997 2022 02 05 210854

Osłabione brakiem serbskiej rozgrywającej Aleksandry Stanacev koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrały na wyjeździe z BC Polkowice 68:79  w meczu na szczycie Energa Basket Ligi Kobiet.

Lubelski zespół rozpoczął spotkanie z animuszem  i po pięciu minutach rywalizacji prowadził 16:10. Potem jednak do głosu doszły gospodynie, które – korzystając z problemów ze skutecznością lublinianek – po pierwszej kwarcie wygrywały 29:21. W drugiej odsłonie koszykarki z Polkowic jeszcze powiększyły przewagę i na przerwę zeszły z 20-punktową zaliczką. W 3. i 4. kwarcie Pszczółki próbowały odrobić straty. W pewnym momencie zniwelowały dystans do rywalek na 9 punktów, ale nie były już w stanie zagrozić wicemistrzyniom Polski.

Najwięcej punktów dla lubelskich akademiczek zdobyły: Fassina 20 oraz Smalls i Mack po 14.

W kolejnym spotkaniu lubelski zespół w środę podejmie Eneę AZS Politechnikę Poznań.