Lubelskie koszykarki rozgromiły Zagłębie Sosnowiec. Lublinianki pewne drugiego miejsca

bq8v1618 2022 02 27 201413

Okazałe zwycięstwo koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. Akademiczki pokonały CTL Zagłębie Sosnowiec 93:69 rewanżując się rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka AZS UMCS Lublin – CTL Zagłębie Sosnowiec

Lublinianki znakomicie rozpoczęły spotkanie i po 4 minutach i 24 sekundach rywalizacji prowadziły 18:0. Później kontrolowały przebieg wydarzeń, a sporo minut na parkiecie otrzymały zmienniczki, między innymi Natalia Kurach: – Na początku czułam się dość nerwowo, ale cieszę, że trener dał mi szansę – mówi koszykarka.

Z dobrze wykonanego planu na mecz cieszyła się zdobywczyni 14 punktów Aleksandra Kuczyńska. – Od początku narzuciłyśmy swoje tempo gry, żeby ten mecz wyglądał tak, jak wyglądał. Zrobiłyśmy przewagę, żeby nasze podstawowe zawodniczki mogły odpocząć i żeby młodsze zawodniczki – w tym ja – miały szanse pograć na boisku.

Swoje podopieczne chwalił po spotkaniu trener Pszczółek Krzysztof Szewczyk.

Dzięki wygranej lublinianki już dziś (27.02) zapewniły sobie drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego, niezależnie od wyniku ostatniego meczu z Polskimi Przetworami Basketem 25 Bydgoszcz, który zostanie rozegrany w przyszłą niedzielę.

Najwięcej punktów zdobyły Mack – 18, Kurach – 16 i Kuczyńska – 14.

We wtorek (01.03) akademiczki lecą do Francji, gdzie w środę (01.03) rozegrają rewanżowy mecz 1/8 finału Pucharu Europy z zespołem z Lyonu. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 66:66.