Pszczółki wygrały akademickie derby [ZDJĘCIA]

bq8v3584 2022 02 09 202714

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały z Eneą AZS Politechniką Poznań 92:68 w zaległym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

W pierwszej połowie rywalki sprawiły jednak gospodyniom sporo kłopotów. Po 20 minutach to poznanianki prowadziły 42:36. Nic więc dziwnego, że zastrzeżenia do postawy podopiecznych w pierwszej połowie miał trener lubelskiego zespołu Krzysztof Szewczyk. – Poznań postawił nam twarde warunki. Takiego meczu się spodziewaliśmy. W pierwszej połowie nasze podejście do spotkania nie było właściwe. Przed drugą połową powiedzieliśmy sobie w szatni, że tak nie może być. Jeśli chcemy wygrać to spotkanie i zachować szansę walki o drugie miejsce, to musimy zmienić nasz styl. To się udało. W drugiej połowie straciliśmy tylko 26 punktów, co nas cieszy.

Znacznie lepsza gra podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka po przerwie zaowocowała okazałym zwycięstwem… Spotkanie podsumowuje kapitan lubelskiej drużyny Zuzanna Sklepowicz. – W pierwszej połowie podeszłyśmy trochę lekceważąco do tego meczu. W drugiej połowie wyszłyśmy i zrobiłyśmy swoje. Wygrałyśmy to spotkanie i cieszymy się z tego. Trener uprzedzał nas w szatni, że to nie będzie łatwy mecz. Często jest tak, że mecze z potencjalnie słabszymi zespołami nie są wbrew pozorom łatwe. Myślę, że pierwsza połowa pokazała, że to prawda. Potem wrzuciłyśmy piąty bieg i wygrałyśmy spotkanie.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Pszczółka AZS UMCS Lublin – Enea AZS Politechnika Poznań

Znakomity mecz w barwach lubelskiej drużyny rozegrały Natasha Mack i Kamiah Smalls. Obie Amerykanki popisały się double-double. Mack zdobyła 23 punkty i miała 12 zbiórek, a Smalls do 22 punktów dorzuciła 11 zbiórek.

Na parkiecie ponownie zabrakło za to kontuzjowanej serbskiej rozgrywającej Aleksandry Stanacev.

Już w niedzielę (13.02) w kolejnym meczu ekstraklasy Pszczółki podejmą VBW Arkę Gdynia. To spotkanie może zadecydować o tym, która z drużyn ukończy sezon zasadniczy na drugim miejscu.