Porażka koszykarzy Startu. Lublinianie przegrali z GTK Gliwice [ZDJĘCIA]

kra 3666 2022 04 04 214713

Koszykarze Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin ulegli GTK Gliwice 69:77 w zaległym meczu ekstraklasy.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin – GTK Gliwice

Po pierwszej połowie lubelski zespół przegrywał 34:41, a przed rozpoczęciem ostatniej kwarty tracił do rywali 12 pkt. W ostatniej odsłonie Start zdołał zmniejszyć różnicę do 4 pkt, ale goście odpowiedzieli rzutami za 3 pkt nie dali sobie odebrać cennego zwycięstwa w walce o utrzymanie. Gospodarze są już pewni pozostania w elicie na kolejny sezon.

Najwięcej punktów dla Startu zdobyli: Scott 24 oraz Melvin i Wilson po 10.

Lubelski zespół jest pewny utrzymania i zajmuje 14. miejsce, a gliwiczanie, którzy zamykają stawkę, wciąż walczą o utrzymanie. – To mogło mieć wpływ na przebieg spotkania – uważa kapitan Startu Mateusz Dziemba.

Trener Startu Tane Spasev zwrócił uwagę, że jego podopieczni w kilkanaście dni rozgrywają wiele spotkań.

W kolejnym meczu Start już w czwartek (07.04) zmierzy się na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz.