Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin w finale! Historyczny sukces lubelskich koszykarek

dsc 3270 2022 04 02 181517

Historyczny sukces koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki awansowały do finału ekstraklasy, po tym jak po raz trzeci pokonały VBW Arkę Gdynia i w serii do trzech wygranych wygrały 3:0.

Po dwóch meczach w Lublinie dziś podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka w dramatycznych okolicznościach po dwóch dogrywkach pokonały broniącą mistrzowskiego tytułu drużynę znad morza na jej terenie 102:96.

Lublinianki dobrze rozpoczęły mecz triumfując w pierwszej kwarcie 24:16. Druga odsłona była remisowa – 24:24 – co oznaczało że na przerwę przejezdne zeszły przy ośmiopunktowym prowadzeniu. Trzecią kwartę Pszczółki wygrały 19:17, zatem przed decydującą odsłoną miały 10 punktów zaliczki. Tę jednak roztrwoniły przegrywając czwartą kwartę 11:21.

Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, bo zakończyła się remisem 10:10. W drugiej przyjezdne wreszcie przechyliły szalę na swoją korzyść. Oststnie 5 minut zakończyło się zwycięstwem Pszczółek 14:8, dzięki czemu lublinianki wystąpią w finale.

– Myślę, że przed rundą półfinałową nikt nie spodziewał się, że będzie 3:0. Wiedzieliśmy, że Arka postawi wszystko na jedną kartę. Jednak szczęście w końcówce uśmiechnęło się do nas – tak sukces komentuje trener Pszczółki, Krzysztof Szewczyk.

Najwięcej punktów dla ekipy trenera Szewczyka zdobyły: Stanacev – 27, Mack – 26, Fassina – 19 i Smalls – 17.

Finałowym przeciwnikiem akademiczek będzie BC Polkowice, który w półfinale – także w trzech spotkaniach – okazał się lepszy od PolskiejStrefyInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Pierwsze dwa mecze finału odbędą się w przyszły weekend w Polkowicach. Rywalizacja także będzie toczyć się do trzech wygranych.