Trudna, ale zwycięska inauguracja. Start po dogrywce lepszy od Astorii [ZDJĘCIA]

bq8v5780 2022 09 23 195612 2022 09 24 225204

Koszykarze Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin udanie rozpoczęli nowy sezon ekstraklasy. Podopieczni trenera Artura Gronka pokonali przed własną publicznością po dogrywce Astorię Bydgoszcz 101:97.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Polski Cukier Pszczółka Start Lublin – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Punkty zdobyli: Sherron Dorsey-Walker 33, Cleveland Melvin 25, Klavs Cavars i  Kregor Hermet po 10, Mateusz Dziemba 8, Bartłomiej Pelczar i Michał Krasuski  po 5, Roman Szymański 3, oraz Kacper Młynarski 2.

CZYTAJ: Start Lublin wygrał z Astorią Bydgoszcz po zaciętym meczu. Udana inauguracja rozgrywek ekstraklasy [ZDJĘCIA]

Spotkanie było wyrównanie, ale w ostatniej kwarcie to Start musiał gonić wynik. Udało się na 3 minuty przed końcem. Do końca trwała zażarta walka. Przy stanie 85:85 lubelski zespół na 20 sekund przed końcem miał piłkę, ale nie wykorzystał okazji i to goście w ostatniej sekundzie mieli szansę, aby zdobyć zwycięskie punkty. To im się nie udało. A dogrywka odbyła się już pod dyktando lublinian, którzy szybko wypracowali 11-punktową przewagę i już jej nie roztrwonili.

– To była trudna inauguracja i troszeczkę nerwowa – przyznał kapitan Startu Mateusz Dziemba. – Fajnie, że wygraliśmy bez rozgrywającego. Jak już ten przyjedzie, nasza gra będzie wyglądała znacznie lepiej.

– To był długi mecz i bardzo wyrównany. Astoria postawiła ciężkie warunki. Ale super zagraliśmy dogrywkę. Powinniśmy ją obejrzeć i tak zaczynac każdy mecz – mówi inny koszykarz Startu, Bartłomiej Pelczar.

W następnym meczu Start zmierzy się 1 października na wyjeździe z GTK Gliwice.