Centralne Biuro podpisało listy intencyjne o współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Uniwersytetem Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. To kolejne uczelnie, z którymi Biuro porozumiało się w sprawie współpracy.
Zespół prasowy CBA poinformował we wtorek, że współpraca o charakterze informacyjno-edukacyjnym z uczelniami wyższymi w Polsce obejmuje już blisko 20 placówek.
Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski i rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski podpisali dokumenty wraz z szefem CBA Andrzejem Stróżnym.
– Współpraca będzie miała charakter informacyjno-edukacyjny, szczególnie przy organizacji szkoleń poszerzających wiedzę na temat korupcji i wzmacniających świadomość tego zjawiska – poinformował zespół prasowy CBA.
CZYTAJ: CBA zatrzymało osoby podejrzewane o oszustwa podatkowe na VAT przy obrocie paliwami
– Umiejętności uzyskiwane podczas tych szkoleń zwiększą kompetencje przyszłych absolwentów obu uczelni i będą przydatne w ich rozwoju zawodowym – zapewniło CBA.
– Podobną współpracę CBA nawiązało do tej pory z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną, Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Krakowską, Uniwersytetem Śląskim i Politechniką Śląską, Uniwersytetem Rzeszowskim i Politechniką Rzeszowską, Politechniką Białostocką, Politechniką Gdańską, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu – podał zespół prasowy CBA.
RL / PAP / opr. ToMa
Fot. CBA – Centralne Biuro Antykorupcyjne Facebook