Akademiczki nie sprostały Panathinaikosowi. Porażka lubelskich koszykarek w Pucharze Europy

img 20221105 220650 2022 11 16 205534

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin przegrały w Atenach z Panathinaikosem 59:67 w czwartej kolejce fazy grupowej Pucharu Europy.

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przegrywały już różnicą 18 punktów, ale na niespełna trzy minuty przed końcem doprowadziły do stanu 57:61. Grecka drużyna nie dała jednak sobie odebrać zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla lubelskiej drużyny zdobyły: Natasha Mack 21 i Aleksandra Stanacev 17.

Lubelski zespół w czterech spotkaniach odniósł dwa zwycięstwa i zachowuje szanse na wyjście z grupy.

W kolejnym spotkaniu Pucharu Europy akademiczki zmierzą się 7 grudnia na wyjeździe z Crveną Zvezdą Belgrad.

A już w najbliższą sobotę koszykarki AZS-u UMCS-u rozegrają mecz ekstraklasy z MKS-em Pruszków.