Lubelskie koszykarki nie dały szans MKS-owi Pruszków [ZDJĘCIA]

img 20221119 223846 2022 11 20 093539 2022 11 20 094911

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin wygrały z MKS-em Pruszków 81:59 w 8. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Polski Cukier AZS UMCS Lublin – MKS Pruszków

Spotkanie było wyrównane tylko do połowy drugiej kwarty, potem akademiczki systematycznie powiększały przewagę.

W końcówce spotkania szansę debiutu w ekstraklasie otrzymała Martyna Goszczyńska. – Towarzyszą mi niesamowite emocje, ponieważ zadebiutowałam w tym meczu i rzuciłam pierwsze punkty.

Najwięcej punktów dla lublinianek zdobyły Natasha Mack 17 i Magdalena Ziętara 14.

Postęp w grze drużyny dostrzega trener Krzysztof Szewczyk. – Naszym głównym celem było to, żeby rozgrywki przed przerwą reprezentacyjną zakończyć zwycięstwem. Mam nadzieję, że dołączą już nowe zawodniczki i ta gra będzie wyglądała jeszcze lepiej.

W związku z meczami reprezentacji drużyna otrzymała dziewięciodniową przerwę. Akademiczki treningi wznowią 29 listopada, a ich najbliższym ligowym rywalem będzie VBW Arka Gdynia. Mecz na terenie rywala zaplanowano na 10 grudnia. 3 dni wcześniej w 5. kolejce EuroCupu Polski Cukier AZS UMCS Lublin na wyjeździe zagra z Crveną Zvezdą Belgrad.