Cenne zwycięstwo koszykarek Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin

pm azs 211121 078 2022 12 10 201331

2021-11-21T19:19:26:11 , Fot. Piotr Michalski 2021.11.21. LUBLIN . PSZCZOLKA AZS UMCS - BC POLKOWICE . FOT. PIOTR MICHALSKI

Cenne zwycięstwo odniosły koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin, które w wyjazdowym meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet na wyjeździe pokonały VBW Arkę Gdynia 78:73.

Lubelska drużyna dobrze rozpoczęła spotkanie wygrywając pierwszą kwartę 24:19, w drugiej było remisowo – po 19 – i w efekcie na przerwę podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka schodziły przy 5-punktowym prowadzeniu. W trzeciej kwarcie do głosu doszły gdynianki. Wygrywając tę odsłonę 24:17 przed ostatnimi dziesięcioma minutami rywalizacji wypracowały 2 punkty zaliczki. W ostatniej odsłonie wynik oscylował wokół remisu, ale w końcówce niebagatelną rolę w akademickiej drużynie odegrała Olga Trzeciak, która dwukrotnie trafiła za 3 punkty. Łącznie młoda skrzydłowa zgromadziła 15 punktów, a więcej – 23 – miała tylko Natasha Mack.

Wygraną wicemistrzyń Polski należy docenić tym bardziej, że w składzie akademiczek zabrakło dziś Amerykanki Sparkle Taylor.

W nadchodzącym tygodniu przed lubliniankami kolejne dwa ważne mecze: w środę w EuroCupie w 6. kolejce fazy grupowej zespół AZS-u UMCS-u podejmie izraelski Ramat Hasharon, a w niedzielę na zakończenie 1 rundy Energa Basket Ligi Kobiet podopieczne trenera Szewczyka zmierzą się z mistrzem Polski – BC Polkowice.