Start po dogrywce uległ Zastalowi. Lublinianie na drugim miejscu w tabeli

321605405 1614343325685415 6236124398027728078 n 2022 12 23 082647

Pierwszej porażki w rozgrywkach European North Basketball League doznali koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin. Drużyna trenera Artura Gronka w 3. serii gier grupowych przegrała w Zielonej Górze z miejscowym Zastalem 88:94. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, bo po 40 minutach rywalizacji był remis 83:83.

Dogrywkę czerwono-czarni zaczęli od celnego rzutu za 3 punkty Mateusza Dziemby. Potem kolejne dwa punkty zdobył Troy Barnies i po półtorej minuty rywalizacji wydawało się, że to goście są na prostej drodze do zwycięstwa. Do końca dogrywki koszykarze Startu jednak ani razu nie trafili do kosza, za to rywale dzięki serii 11:0 zapewnili sobie wygraną.

W lubelskim zespole najwięcej punktów zdobyli wspominani Barnies – 27 i Dziemba – 17.

Z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki Start zajmuje drugie miejsce w tabeli. Jego kolejnym rywalem będzie litewski Šiauliai, a mecz w Lublinie zostanie rozegrany 11 stycznia.