Wygrana koszykarzy Startu Lublin

3ff62f86 b881 4eb2 9c18 6ee24e14385c 2022 12 08 211506

Koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin wygrali czwarty w tym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy. Podopieczni trenera Artura Gronka pokonali Kinga Szczecin 75:69.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin

Lubelski szkoleniowiec na konferencji prasowej podkreślał zaangażowanie całego zespołu:

– Każdy z zawodników, który był na boisku i też na ławce, dał naprawdę super energię i bardzo dużo wysiłku, żeby to zwycięstwo odnieść. Troszkę nietypowo jak dla nas zagraliśmy. Trafiliśmy sporo rzutów za 3. To też jest dzięki energii, którą zawodnicy przynieśli do szatni, na boisko przed meczem.

Pierwszą kwartę Start wygrał 25:23, w drugiej uzyskał nawet 13 punktów przewagi, ale do pierwszej połowie było tylko 43:40. W trzeciej kwarcie lubelski zespół nieco powiększył przewagę do stanu 60:53. W ostatniej odsłonie na niespełna 2 minuty przed końcem goście doprowadzili do remisu 67:67, ale lubelski zespół nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Kluczem do sukcesu w całym spotkaniu była dobra postawa w obronie i aż 16 celnych rzutów za 3 punkty.

W Starcie najwięcej punktów zdobyli: Melvin – 19 oraz Dziemba i Młynarski – po 17.

W 11 rozegranych do tej pory spotkaniach lubelska drużyna odniosła cztery zwycięstwa.

W kolejnym spotkaniu 18 grudnia lubelski zespół zmierzy się na wyjeździe z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk.