Ogromny sukces chełmskiej zapaśniczki. Anhelina Łysak brązową medalistką mistrzostw świata

net epa10186048 2022 09 17 193100

W Belgradzie kończą się mistrzostwa świata w zapasach. Na matach w stolicy Serbii rywalizują jeszcze zapaśnicy stylu wolnego.  Za nami jednak udany występ kobiet. Powody do radości miała między innymi zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak (na zdj.), która zdobyła brązowy medal w kategorii do 57 kg. W walce o 3 miejsce wygrała 10:6 z zawodniczką z Mongolii.

CZYTAJ: Zapaśniczka Anhelina Łysak zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Belgradzie

O drodze Anheliny Łysak do podium mówi prezes Cementu-Gryfa Chełm, Mieczysław Czwaliński: – To niewątpliwie największy sukces tej uzdolnionej zawodniczki. Jak często podkreśla, jej głównym celem w najbliższym czasie jest zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich Paryż 2024. Biorąc pod uwagę jej talent i zaangażowanie ma duże szanse, aby walczyć o ten najważniejszy dla każdego sportowca medal.

Łysak, reprezentująca Polskę od 2021 roku, podkreślała, że to jej pierwszy seniorski medal w imprezie tej rangi: – Mówiłam sobie: „musisz to wycierpieć”, bo nie miałam takiego medalu, bo wcześniej zdobywałam medale w młodzieżowych mistrzostwach  świata. Jestem bardzo szczęśliwa, bo robiłam wszystko, żeby zdobyć ten medal. Dużo pracowałam. Jeszcze w to nie wierzę.

Łysak jest również srebrną medalistką mistrzostw Europy z 2021 roku.

W sumie polskie zapaśniczki zdobyły w mistrzostwach świata 3 brązowe medale. Oprócz Anheliny Łysak na najniższym stopniu podium stanęły: Anna Łukasiak w wadze do 50 kg i Jowita Wrzesień w kategorii do 59 kg.