Kraśnik zapasami stoi. Trzy imprezy w mieście

szymonowic 1 750x375 2021 11 24 193402 750x375 2022 10 02 181414

Trzy zapaśnicze imprezy odbyły się w Kraśniku. To XXX Międzynarodowy Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej, Puchar Polski kadetek i Puchar Polski kadetów.

Spośród zawodników z województwa lubelskiego w XXX Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym  juniorów srebrne medale wywalczyli Eryk Michalak z miejscowego Suplesu w kategorii do 70 kg i Paweł Dziedzic z LMKS-u Krasnystaw do 74 kg, a trzecie lokatyzajęli Kacper Berejowski z Sokoła Lublin w wadze do 57 kg  i Wojciech Kurzyna z Suplesu do 61 kg.

Medale zdobyły także kadetki w turnieju Pucharu Polski. Trzy z nich wywalczyły zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm. Drugie lokaty zajęły Natalia Małek w kategorii do 65 kg i Nikola Silniewicz do 40 kg, a  trzecią Oliwia Ożarowska do 53 kg. Również brązowy medal zdobyła Julia Rosa z Armat Stoczek Łukowski w wadze do 73 kg.

Z kolei w Pucharze Polski kadetów w zapasach w stylu wolnym żaden z reprezentantów naszego regionu nie stanął na podium.